[WYWIAD] Seventeen dla Billboard (2017)

Członkowie południowokoreańskiej grupy Seventeen spotkali się z fanami w centrum handlowym 11 sierpnia 2017 w Hong Kongu.

Seventeen wykorzystali ich pierwszy koncert w Nowym Jorku w celu pokazania indywidualnych zalet, ale za kulisami przed występem zespół udowodnił, że mają podobne podejście do wielu spraw i ich siła tkwi w grupie.

Rozmawiając z Billboard na ich pierwszym wywiadzie w Ameryce, trzynastoosobowy zespół zgromadził się w kręgu krzeseł i dzielił się swoimi osobistymi przemyśleniami na temat występowania w Stanach Zjednoczonych z ich światową trasą Diamond Edge, dyskutowali na temat ich ostatnich sukcesów na listach przebojów, i zdradzili parę sekretów. Można założyć, że różne postawy będą wyodrębniać się w grupie trzynastu dwudziestolatków i nastolatków, chłopcy siedzieli ze skupionym spokojem i podekscytowaniem, nikt nie przekrzykiwał się i wszyscy chętnie dawali wypowiedzieć się ich koledze z zespołu na temat tego co jest dla niego ważne — od tego jak Vernon opowiadał kiedy jego rodzice wysłali mu artykuł Billboardu na temat debiutu Seventeen do ekspresji Hoshiego za każdym razem, gdy kolega z zespołu opowiadał żart lub zagłębiał się.

Przed rozpoczęciem występu w nowojorskim Terminal 5 i przywitaniu się z wieloma VIPami przybiciem piątek — Billboard zauważył, że ponad trzydzieści osób płakało po spotkaniu z grupą — sprawdź o czym Seventeen mówią w ich pierwszym wywiadzie w Stanach.

Billboard: Gratulacje z okazji waszego pierwszego koncertu w Nowym Jorku, Seventeen. O czym myślicie? Vernon, urodziłeś się tutaj, jak się czujesz?
Mingyu: Po pierwsze, jest to niesamowite uczucie, że mamy swój własny koncert w Nowym Jorku. Najbardziej jesteśmy wdzięczni za tę możliwość i fakt, że tak dużo naszych fanów się pojawiło. Uważam, że teraz mamy na celu wystąpić jak najlepiej odwdzięczając się w taki sposób naszym fanom.
Vernon: Cóż, wszyscy jesteśmy podekscytowani, ale osobiście myślę, że będzie to dla nas wyjątkowa noc. Przyleciałem do Korei gdy miałem pięć lat, więc niewiele pamiętam, ale rodzice opowiadali mi wiele historii na temat tego miejsca. Aby stworzyć kolejne wspomnienie gdzie występujemy w mieście, w którym się urodziłem — Urodziłem się dokładnie w Tisch Hospital — to naprawdę wyjątkowe doświadczenie.

Album Al1 osiągnął ogromny sukces nie tylko w Korei, ale także w Ameryce — mieliście waszą największą tygodniową sprzedaż również tutaj. Co myślicie w związku z tym albumem?
Seungkwan: Zawsze dajemy z siebie wszystko aby wyprodukować świetny album. Jeśli pytacie dlaczego to otrzymuje tak wiele miłości, to prawdopodobnie przez to, że sam K-pop zyskuje wiele zainteresowania. Zawsze jesteśmy za to wdzięczni. Tak dużo fanów na całym świecie pokochało K-pop i myślę, że naturalnie przeszli do pokochania Seventeen. Nasz najnowszy teledysk również był kręcony w Los Angeles i też tutaj pracowaliśmy nad piosenkami. Myślę, że mieliśmy w tym trochę udziału, ale i mamy trochę szczęścia.

Czytałem, że Al1 miało jedną z największych pierwszotygodniowych sprzedaży męskich grup w Korei. Czujecie, że jesteście jednym z największych męskich koreańskich zespołów?
Dino: Gdy słyszymy o takich rzeczach od ludzi wokół nad przede wszystkim jesteśmy wdzięczni. Jesteśmy bardzo wdzięczni i świadomi, staramy się pozostać skromni w związku z tym. Zawsze myślimy i staramy rozwijać się, aby pokazać fajniejsze i bardziej urozmaicone wizerunki siebie, nie tylko dla naszych fanów ale także dla publiki.

Czy to oznacza, że zmienicie to EDM-elektroniczne brzmienie w, może, Al2?
Vernon: Zawsze próbujemy robić nowe rzeczy i usiłujemy nie zamykać się w pudełku, więc nowe brzmienie, tak.

Mówiąc o takich brzmieniach, Seventeen jest znane z produkowania, pisania i zajmowania się choreografią we własnej muzyce. Myślę, że wasz wkład w muzykę jest głównym powodem dlaczego jesteście połączeni z tak dużą publiką. Widzimy, że coraz więcej w K-popie tak robi. Waszym zdaniem jest to pozytywny trend?
Woozi: Oczywiście, to świetne. W przypadku naszej grupy zawsze zajmowaliśmy się produkcją i pracą nad naszymi albumami. Bardziej od mówienia, że jest to dobra rzecz to bardzo szanujemy artystów, którzy decydują się brać udział w tworzeniu muzyki dla siebie… Ogromnie inspirujemy się zwykłą zabawą i przeżywaniem codziennych doświadczeń. Zdecydowanie kochamy naszych seniorów z Korei, ale naprawdę bardzo lubimy sporo artystów ze Stanów, takich jak Bruno Mars, Justin Biebier czy Chris Brown.

Świetne jest też to, że macie możliwość pokazania waszych innych mocnych stron w grupach; Spodobało mi się, że na KCON w Los Angeles wystąpiły wszystkie trzy grupy. Myślicie, że kiedyś zobaczymy pełne promocje tych grup?
DK: Definicją Seventeen jest 13 członków, 3 grupy i jeden cały zespół. Zawsze dajemy z siebie wszystko, aby pokazać dobrą muzykę. Jeśli będziemy mieli okazję to chcielibyśmy wydać albumy (jako grupy).
Seungkwan: W przyszłości myślimy, że może się coś takiego zdarzyć…
Vernon: W niedalekiej przyszłości… czekamy na tę możliwość. Wielką możliwość…

Widziałem, że program w telewizji nazwał Pledis Entertainment „najgorętszą wytwórnią 2017 roku”. To nie tylko wasza zasługa, ale także waszych kolegów z wytwórni – NU’EST, Pristin, Han Dong Geuna, Rainy… jaka jest atmosfera w Pledis?
S.Coups: Pledis i artyści z wytwórni tworzą bardzo rodzinną atmosferę. Zawsze cieszymy się i gratulujemy sobie sukcesów. Myślę, że inspirujemy się sobą nawzajem. Zawsze siebie dopingujemy, jest jak w rodzinie.
Joshua: Z pewnością jest dobra atmosfera.

Coś jeszcze nadchodzi?
Joshua: Stale tworzymy nowe piosenki i występy, pracujemy nad bitami i nową treścią — nie tylko nad piosenkami i występami, ale nad rzeczami, które fani mogą oglądać na YouTube. Mamy rzeczy takie jak „Going Seventeen”, V Live.
Vernon: Oczywiście, nie możemy zdradzić szczegółów.
Woozi: Z pewnością mamy więcej do pokazania, dużo więcej niż na tę chwilę pokazaliśmy.

Osiągnęliście wasz cel jako grupa?
S.Coups: Wydaje mi się, że naszą pracą jest ciągłe staranie się, aby pokazać lepszą stronę nas samych. Sądzę, że tak długo jak jesteśmy artystami, będzie ciężko powiedzieć, że osiągnęliśmy nasz cel.
Joshua: Musimy starać się osiągać naprawdę bardzo wysokie cele, by stale się rozwijać.
Vernon: Ale jesteśmy szczęśliwi. Zdecydowanie szczęśliwi.

Macie coś jeszcze do dodania?
Seungkwan: Szczerze, możliwość udzielenia wywiadu dla Billboard sama w sobie jest niesamowita. Zawsze dajecie nam świetne recenzje i mówicie wspaniałe rzeczy na temat naszego albumu, jesteśmy także za to wdzięczni. Cieszę się, że możemy powiedzieć to osobiście. Mam nadzieję, że znów się spotkamy.
Vernon: Mogę dodać coś od siebie? Nowy Jork jest miastem, w którym się urodziłem, a także miejscem, gdzie spotkali się moi rodzice. Poszli do Pratt (Instytucja), wzięli tu ślub, urodzili mnie tutaj. Jestem naprawdę bardzo podekscytowany, że wszyscy nasi członkowie są w stanie wystąpić, żebyśmy mogli pokazać osobom z tego miasta to, co mamy. To honor.

Jeff Benjamin
PL: Jumi @ Seventeen Poland
Prosimy o podawanie źródła przy braniu naszych tłumaczeń.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s