[WYWIAD] Seventeen dla Naver – wywiad z okazji wydania albumu „Teen, Age”

Proszę, przedstawcie się!
SVT: Dzień dobry, jesteśmy SEVENTEEN i powróciliśmy z naszym drugim albumem. Na potrzeby tego albumu pracowaliśmy ciężko podczas przygotowań, aby dopełnić nowego, dojrzałego wizerunku SEVENTEEN. Liczymy na dużo miłości i zainteresowania.

Przedstawcie drugi album SEVENTEEN, TEEN, AGE.
S.Coups: TEEN, AGE znaczy „nastoletni” i generację SEVENTEEN. Wyraża to świeżą energię, którą ma tylko SEVENTEEN dzięki naszemu wzrostowi i zmianom, które zaszły w nas po przejściu przez nas wielu doświadczeń. (Album) jest wypełniony chęcią pójścia naprzód, nie tylko nas, ale nas z naszymi fanami.

To wasz kolejny wizualny koncept, zupełnie odmienny od wizerunku w Don’t Wanna Cry. Przedstawcie wizerunek tego albumu.
S.Coups: Przez ostatnie dwa lata otrzymaliśmy od fanów mnóstwo miłości, więc pomyśleliśmy że byliśmy w stanie dorosnąć poprzez ogrom doświadczeń. Myślę, że staliśmy się przez to silniejsi. By to osiągnąć, próbowaliśmy wcześniej różnych rzeczy w wyglądzie, tworzyliśmy swoje własne piosenki, więc świeżość jaką jedynie my mamy nadeszła samoistnie. Nawet jeśli teraz jest inaczej niż w przeszłości, pokażemy wam wizerunek wypełniony naszą dojrzałością.
Hoshi: Głównym elementem jest zdrowa energia którą ma tylko SEVENTEEN. To bardzo ważne dla naszych występów, by pokazywać energię, którą stworzyliśmy razem w sali ćwiczeń. Tak samo tym razem, gdy tworzyliśmy układ do Clap, krzyczeliśmy na siebie; energia podczas robienia czegoś razem jest bardzo ważna. Wsparcie które wysyłają nam fani tylko uświetnia nasze występy. Są wypełnione takim uczuciem, jakbyśmy razem przeszli przez tortury albo jakieś smutne wydarzenia. Gdy mówimy „Clap jjak!” (śmiech)

Jak sądzicie, jaki jest największy urok tego albumu?
Joshua: Największą zaletą jest to, że wszyscy członkowie mogli pokazać swój własny urok. Musieliśmy sami przygotować piosenki w różnych odsłonach, więc proszę o okazanie zainteresowania.
Mingyu: Myślę, że byliśmy w stanie pokazać „proces dojrzewania” SEVENTEEN. Dzięki tegorocznemu „2017 SEVENTEEN’s Project” (album) jest wypełniony zmianami i dojrzewaniem w tym roku. Album pokazuje tego efekty. Jestem szczęśliwy, że jesteśmy w stanie pokazać narodziny nowego SEVENTEEN po przejściu wielu rzeczy.
Vernon: Wszystkie piosenki są po prostu świetne. Koniec. Wszyscy jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani.

Jest coś, co najbardziej niepokoiło was podczas tworzenia tego albumu?
Seungkwan: Myśleliśmy dużo o tym, co powinniśmy pokazać skoro jest to drugi pełny album SEVENTEEN. Chcieliśmy występów które są wypełnione energią i czegoś, co tylko SEVENTEEN może zrobić. Aby cały album był wysokiej jakości, wszyscy członkowie zajęli się produkcją, podczas której musieli wiele przemyśleć.
Woozi: Myślę że to nasz wzrost pod względem muzyki. Zawsze próbujemy i przygotowujemy się do nowych rzeczy, więc ten album jest wypełniony także naszymi przemyśleniami.
DK: Podczas przygotowań do drugiego pełnego albumu, wszyscy mieli dużo zmartwień. Myśleliśmy o tym jaki rodzaj muzyki powinniśmy tworzyć dla naszych fanów by to polubili; braliśmy pod uwagę wiele piosenek, zastanawialiśmy się które były najbardziej w stylu SEVENTEEN i w czym bylibyśmy najlepsi. Na każdy kolejny album staramy się tworzyć muzykę, która pokazuje nasz rozwój bardziej i bardziej! Mamy przygotowane występy które pokażą naszą wielką energię i które spodobają się naszym fanom, byłoby świetnie gdybyście na nie czekali!

Nagrywaliście na 4 różne wersje albumu, były podczas tego jakieś specjalne wydarzenia?
Wonwoo: Było ich dużo… Wszyscy robili sesje w dobrej atmosferze. Właściwie to graliśmy wtedy w koszykówkę lub grę „kwiaty hibiskusa zakwitły”, więc wcale nie czuliśmy się jakbyśmy nagrywali.
The8: Nagrywanie było bardzo fajne. Nagrywaliśmy letnią wersję na Filipinach, lokalizacja planu była tuż obok morza więc było świetnie, że mogliśmy razem popływać.
Dino: Ponieważ ten album ma 4 specjalne wersje, czułem 4 pory roku podczas sesji! Było to dość fascynujące.

Jaką piosenką jet tytułowa Clap?
Woozi: To ekscytująca piosenka którą możemy się cieszyć i klaskać. Nieważne jakie mamy trudne czy denerwujące problemy, myślę że możemy je przezwyciężyć z radością póki jesteśmy razem z fanami. (Ta piosenka) jest wypełniona tym uczuciem. Proszę słuchać jej i klaskać! (śmiech)

Czy jest jakaś specjalna przyczyna, dzięki której to Clap jest piosenką tytułową?
Woozi: Myśleliśmy dużo o tym jaki wizerunek pasowałby teraz najbardziej do SEVENTEEN. Wygląda na to, że odpowiedzią było Clap. Podczas gdy rozmawialiśmy pomiędzy sobą o Clap, żartowaliśmy mówiąc że jest „agresywnie odświeżająca” czy „energetycznie odświeżająca”. Dzięki naszemu rozwojowi byliśmy w stanie dać zupełnie coś innego niż w przeszłości. Podczas gdy tworzyliśmy tę piosenkę, odświeżające uczucie SEVENTEEN wyglądało na naturalnie zawarte w niej. A więc jest to piosenka, która pokazuje naszą unikalną barwę i wizerunek.
Hoshi: Była wybrana, ponieważ dobrze wyraża SEVENTEEN! gdy jej słuchasz, wiesz że to piosenka do której będziesz klaskać, haha.

Jaki jest najlepszy punkt piosenki?
Mingyu, DK: Pisząc słowa, spisaliśmy nasze przemyślenia na temat naszego codziennego życia, byłoby fajnie gdybyście tego wysłuchali.
Vernon: Proszę byście spojrzeli na to, jak bardzo dojrzeliśmy. To piosenka którą tylko SEVENTEEN mogło stworzyć i będziemy dalej w przyszłości pokazywać się wam z tej strony.

Występy SEVENTEEN zawsze są wyczekiwane, jaki rodzaj występu planujecie pokazać podczas tej promocji?
Dino: Powiedziałbym, że to uzależniający występ. Jest element choreografii który każdy może łatwo naśladować – to najbardziej zapadająca w pamięć część, jest ekscytująca więc będzie się to dobrze oglądało.
Hoshi: Planujemy pokazać występy w których klaszczemy razem z tymi, którzy je oglądają.

Jeden po drugim, macie na tym albumie piosenkę z której jesteście zadowoleni najbardziej?
DK: Without You – Pomimo tego że wszystkie piosenki z tego albumu są legendarne~ spośród nich, najbardziej usatysfakcjonowany jestem z Without You. Ha, piosenka i choreografia są dopełnieniem historii z Don’t Wanna Cry, myślę że to dość smutna piosenka której można słuchać na słuchawkach podczas tej pogody, Proszę, słuchajcie jej dużo, hehe.
Dino: Clap~ Mimo wszystko myślę, że to Clap. Pracowaliśmy naprawdę ciężko podczas przygotowań do niej, mieliśmy wiele wzlotów i upadków z nią związanych, więc ją upodobałem sobie najbardziej.
S.Coups: Without YouWithout You to ostatnia historia z projektu więc jestem do niej bardziej przywiązany.
Mingyu: Clap – oczywiście wszystkie piosenki są świetne, ale jeśli muszę wybrać jedną to lubię najbardziej tytułową Clap.
Joshua: Wszystkie piosenki są tak świetne, że nie mogę wybrać jednej. Jestem zadowolony z każdej!
The8: Wszystkie są świetne! Ale skoro muszę wybrać najlepszą, wybieram Without You.
Wonwoo: Choreografia do Clap i Without You wyszła świetnie podczas ćwiczeń,  te dwie piosenki lubię najbardziej. Ale oczywiście wszystkie inne piosenki też są super!
Hoshi: Clap – mimo że wszystkie piosenki są dobre to wydaje mi się, że Clap najlepiej oddaje klimat SEVENTEEN.
Seungkwan: Clap – oczywiście że Clap! Dużo czasu minęło od kiedy słuchałem piosenki i tak podbiła moje serce. Naprawdę, wszyscy ci którzy chcą zobaczyć energię SEVENNTEEN, odświeżające uczucie może zostać dostarczone dzięki Clap.
Jeonghan: Pinwheel – Mimo że wszystkie piosenki są dobre to Pinwheel jest piosenką której słucham.
Jun: Wszystkie piosenki są wspaniałe i naprawdę ciężko jest wybrać jedną!
Vernon: Tym razem ja i Shua-hyung stworzyliśmy piosenkę o tytule Rocket i jeszcze nigdy wcześniej nie spędziłem tyle czasu i chęci co na tę piosenkę, więc jestem do niej przywiązany.
Woozi: Wszystkie są tak świetne, że to niemożliwe by wybrać jedną.

Wasza determinacja podczas światowej trasy [Diamond Edge] była niesamowita. Jaka jest wasza opinia na ten temat?
Seungkwan: To trasa, która dłużyła mi się i była krótka jednocześnie. Wielką ulgą było że skończyła się dobrze bez niczyich obrażeń i jestem wdzięczny, że poznałem zagraniczne Carats.
Jun: To było naprawdę, naprawdę super że mogliśmy poznać Carats z daleka podczas tej trasy i mieliśmy poczucie, że musimy pracować jeszcze ciężej.
Jeonghan: Czuję się naprawdę dobrze, bo skończyliśmy tę trasę bezpiecznie  i jestem szczęśliwy, że poznaliśmy tak dużo zagranicznych Carats. Zapewniamy że będziemy w stanie pokazać lepszy wizerunek wtedy gdy spotkamy się następnym razem, więc czekajcie na nas!

Proszę, przytoczcie jakieś historyjki które wydarzyły się podczas światowej trasy.
Wonwoo: Podczas środkowego segmentu każdego wydarzenia, aparat był wypełniony nowymi zdjęciami z koncertu. Najbardziej zapadło mi w pamięć, jak S.Coups i ja byliśmy podekscytowani słysząc doping od Carats.
Jun: Widok fanów trzymających lightsticki Carats i śpiewanie razem naszych piosenek jest tym co pamiętam najbardziej.
Dino: Mieliśmy zrobić grupowe pozdrowienie przed ostatnią piosenką, ale zapomniałem o innych, więc obraz tego, jak spojrzałem na S.Coups’a podczas pozdrowienia zapadł mi najbardziej w pamięć.

Czy zostaliście zainspirowani do tworzenia albumu podczas trasy?
S.Coups: Zyskałem dużo siły i energii więc miałem możliwość przypomnienia sobie, co oznacza słowo „radość”.
Woozi: Zawsze piszę piosenki, nawet podczas tras, więc zawsze zyskuję inspiracje z wielu stron.

Jest już listopad 2017 roku. Nie zostało zbyt wiele czasu w „SEVENTEEN’s Year”, czy jest jakiś szczególny cel który chcecie osiągnąć dzięki temu?
Mingyu: Nie zostało zbyt wiele dni w 2017 który jest rokiem SEVENTEEN ale myślę, do teraz stworzyliśmy wiele dobrych wspomnień z fanami. Aby uczynić ten rok jeszcze lepszym, naszym celem jest promowanie się bezpiecznie, bez żadnych kontuzji aż do końca 2017.
The8: Moim celem jest pokazanie lepszej strony SEVENTEEN i swojej.
S.Coups: Wraz z zespołem myśleliśmy dużo o tym, jak pokazać Carats lepszy wizerunek podczas promocji w 2017 roku. I wygląda na to, że SEVENTEEN było w stanie pokazać swój rozwój. Chcę zakończyć czas pozostały w 2017 roku szczęśliwie wraz z Carats, bez żadnych problemów.
Wonwoo: Nie jestem typem osoby która jest przywiązana do bicia rekordów, więc zamiast tego chciałbym zakończyć 2017 promując się w szczęściu i zdrowiu.
Seungkwan: Promowaliśmy nasz album i byliśmy na światowej trasie, wygląda na to, że zrobiliśmy dużo rzeczy w 2017. Mimo to przepraszam Carats które mogły odczuwać naszą długą przerwę spowodowaną trasą ale mam nadzieję że rozumiecie! To był świetny czas ponieważ pokazaliśmy kim są SEVENTEEN i spotkaliśmy Carats. W drugi album włożyliśmy naprawdę wszystko i sprawimy, że Carats bbędą szczęśliwe do końca 2017 roku.
Jeonghan: Chcę się cieszyć promocją i stworzyć jeszcze lepsze wspomnienia z Carats podczas reszty 2017!
Hoshi: Ten rok także (jak poprzednie) chcę zakończyć w zdrowiu i szczęściu razem z fanami.
Woozi: Chciałbym, by wszyscy byli zdrowi i bez bólu, a SEVENTEEN i Carats szczęśliwie zakończyli 2017 rok.
Jun: Chciałbym, by więcej ludzi wiedziało o SEVENTEEN.

Jakich aspektów SEVENTEEN powinniśmy wypatrywać podczas tej promocji?
Jeonghan: Jeśli o tym mówimy, myślę że mogłoby mi to zająć 13 godzin, haha. Mógłbym o tym mówić do przesady, sam tego wyczekuję bo pracowaliśmy bardzo ciężko, by się przygotować. Proszę, wyczekujcie~
The8: Moim celem jest pokazać udoskonalony wizerunek SEVENTEEN podczas tej promocji.
Joshua: Byłoby dobrze, jeśli moglibyście wyczekiwać lepszego wizerunku SEVENTEEN w tym albumie. Gdy będziecie słuchać piosenek z tego albumu, poczujecie energię którą ma tylko SEVENTEEN.

Kilka słów dla fanów, którzy czekali na SEVENTEEN!
S.Coups: Przygotowywaliśmy album z siłą daną przez wszystkich, którzy na nas czekali. Dziękuję z całego serca za czekanie na nas, pokażemy wam jeszcze fajniejsze rzeczy.
Dino: Nasi Carats, ja i my wszyscy naprawdę myślimy o was dużo! Zawsze to mówimy, ale nie zapominajcie że przyczyną naszej egzystencji są nasi Carats! Będziemy pracować jeszcze ciężej więc Carats będą mogli mówić z dumą, że są fanami SEVENTEEN! Będziemy się starać byście mogli tak mówić!!! Pokażemy wam wszystkim. Kocham was!
Mingyu: Zawsze chciałem powiedzieć, że dziękuję fanom którzy czekali na nas. Czułem to podczas produkcji albumu, wywieracie na nas naprawdę duży wpływ. Dzięki temu możemy być SEVENTEEN, którzy zawsze pracują ciężko. Kocham was.
Joshua: Nasi Carats którzy zawsze zalewają nas miłością, będziemy ciężko pracować by się wam odwdzięczyć~
Hoshi: Do Carats, którzy na nas czekali~ Zawsze jesteśmy wdzięczni i będziemy pracować ciężej by stać się SEVENTEEN które wam się odwdzięczy. Stwórzmy razem świetne wspomnienia razem podczas promocji  naszego drugiego albumu! Proszę, bądźcie zdrowi i szczęśliwi!
Seungkwan: Zawsze jestem bardzo wdzięczny. Naprawdę za wami tęskniłem a teraz nowy album jest do kupienia. Ten album naprawdę jest wynikiem ciężkiej pracy wszystkich członków, którzy przygotowywali go od początku do końca. Nasi Carats także przygotowali się by nas wspierać, prawda? Mimo zimnej pogody, będziemy razem z Carats z gorącą pasją!
Jeonghan: Nasi Carats którzy zawsze myślą o SEVENTEEN – jestem naprawdę wdzięczny. Zima nadchodzi więc powoli robi się coraz zimniej. Ubierajcie się ciepło by nie złapać przeziębienia! Pokażemy tak fajny wizerunek, jak bardzo ciężko pracowaliśmy przygotowując się do tego albumu. Hehe.
Woozi: Do naszych Carats którzy mimo wszystko wierzą w nas i czekają!! Ponieważ Carats są tu, możemy ciężko pracować i mamy siłę. Wróciliśmy z albumem z którego jesteśmy dumni i pewni siebie! Wierzmy w siebie nawzajem i idźmy naprzód!
Wonwoo: Wracamy natychmiast po powrocie z trasy światowej. Dziękuję ze lubicie naszą muzykę i wsparcie i miłość które nam dajecie.  Odwdzięczymy wam się lepszą muzyką.
The8: Zawsze wdzięczny~ za czekanie na nas. Staniemy się na pewno lepszymi ludźmi i artystami~ Pracujmy ciężko razem!
Jun: Kochani Carats~ Poczekajcie jeszcze trochę. Sprawimy wam radość jeszcze lepszym wizerunkiem!
DK: Nasi Carats czekali tak długo, prawda? Pracowaliśmy ciężko by przygotować ten album. Będziemy pracować by stać się artystami którzy dadzą wam siłę i dotkną was swoją muzyką! Będę wdzięczny jeżeli dalej będziecie nas wspierać! Dziękuję za to ze dajecie nam tyle miłości. Zdecydowanie staniemy się artystami którzy wam się odwdzięczą. Kocham was, Carats!!!!
Vernon: Jestem zawsze wdzięczny. Proszę, dbajcie o nas także w przyszłości. Sprawimy, że będziecie zadowoleni.

 

ENG: boo_universe @ twitter
PL: ume @ Seventeen Poland
Prosimy o podawanie źródła przy braniu naszych tłumaczeń.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s