[WYWIAD] Performance Team dla magazynu Ceci – styczeń 2018

tumblr_p168o6OzIY1tsqt43o1_1280
DRaLvU4UIAcVl61

“Chcę mieć piękną duszę na scenie i poza nią”
– THE8

O kontuzji pleców.

Strach przed kontuzją pleców musi być wielki. Pierwszy raz jestem chory w ten sposób. Zastanawiam się, czy nasi fani będą się bardzo martwić, bałem się szkód. Nie przestawałem nalegać na kontynuowanie aktywności aż do końca promocji. Trochę mi się polepszyło po pójściu do szpitala, ale znowu byłem chory. Przepraszam, że sprawiam trudności.

Czym dla Ciebie jest praca idola?

Jesteś tym, którego oglądają. Przede wszystkim, jako osoba publiczna, musisz być dobry i w swoich działaniach, i słowach, i na scenie. Chcę, żeby osoba, którą pokazuję na scenie, była tą samą osobą, którą jestem poza sceną (prywatnie). Chcę być tym, co fani nazywają „piękną duszą”, więc często czytam książki i oglądam filmy. Bo nie ma wielu rzeczy, które mogę zrobić dla fanów. Nawet jeśli mogę zrobić tylko tyle, jeśli mogę stanowić siłę dla innych, to by było miłe.

tumblr_p17ihcIhda1rz50d9o3_1280

“Nadal dziwi mnie, że mam już 20 lat”
– DINO

„Nie chcę płakać. Mimo że mam wiele łez,” ta partia, którą śpiewał maknae Dino, jest bardzo ładna. Zdarzyło się kiedyś, że wybuchnąłeś łzami, mimo że starałeś się je powstrzymać?

Będąc trainee, zawsze mówiłem sobie, że muszę przez to przejść. Być może to dlatego, że było to trudne do zniesienia, ale był taki czas, że rozmawiałem z rodzicami przez telefon, jak zazwyczaj, i poleciały mi łzy. Nawet ja byłem zaskoczony, że jest taka strona mnie.

Najmłodszy w swojej grupie (Seventeen), najstarszy w rodzinie. Jeśli miałbyś wybierać pomiędzy byciem zawsze najmłodszym, a zawsze najstarszym, co byś wybrał?

Bycie najstarszym. Podczas gdy otrzymywanie dużo miłości jako najmłodszy jest fajne, lepiej czuję się w roli osoby, która opiekuje się innymi i bierze na siebie odpowiedzialność. Osiągając wiek hyungów, w którym byli, kiedy ich po raz pierwszy poznałem, czasami czuję „Ach, zachowywali się tak, ponieważ byli hyungami.” Fascynującym było patrzeć, jak zmienia się moja osobowość, i rozumieć to.

Przedstawiasz się jako „mały gigant”. Brzmi to dumnie, ale jednocześnie sprawia wrażenie wymuszonego/wyreżyserowanego. Jeśli byłoby coś, co chciałbyś robić lepiej w 2018, co by to było?

Komponowanie muzyki! Tworzę piosenkę o kończeniu 20 lat. Chcę śpiewać tę piosenkę szczerze i ze smutnym uczuciem.

Jak się czujesz teraz, kiedy skończyłeś 20 lat?

Zawsze byłem najmłodszy i byłem nastolatkiem, więc myślałem o sobie, że „jestem młody.” Zaczynając trenować, kiedy byłem w drugiej klasie gimnazjum, nie zdążyłem poczuć jak mija rok szkolny, czy jak się starzeję.

Jak myślisz, co się zmieni, kiedy staniesz się dorosły?

Czekam na zmierzenie się z szerszą gamą performance’ów. Chcę też zrobić prawo jazdy.

Zostałeś kiedyś sfotografowany kupując w sklepie zupę z wodorostów, ryż w kubku i jedzenie z bufetu na wynos. Jaki sklep teraz lubisz?

C3YzYjJWAAAksWX

Złapaliście to? To było prawdopodobnie podczas urodzin S.Coupsa, kiedy powiedział, że nie może zjeść zupy z wodorostów, więc ją kupiłem. Mówiąc „W takiej sytuacji, najmłodszy powinien się tym zająć.” (śmieje się) Ostatnio staram się mniej jeść w takich sklepach.

DRanLCVVoAApJX5

“Najwięcej nauczyłem się od członków”
– JUN

Sprawiasz wrażenie pewnego siebie we wszystkim. Mimo to, pomyślałeś kiedyś „Nie sądzę, że jestem w stanie to zrobić”?

Jest to bardziej brak pewności siebie (niż to, że nie mogę czegoś zrobić). Mimo że ludzie mówią, że wykonałem dobrą robotę, czuję, że wciąż wiele mi brakuje. Ćwiczyłem śpiew przed obcymi na ulicy z Jeonghan-hyungiem, żeby zbudować pewność siebie. Dlatego też celowo mówię, że jestem #1, jeśli chodzi o wygląd, po to, żeby podnieść własną samoocenę.

Czy jest występ albo video, które oglądasz, kiedy masz gorszy dzień?

„Highlight” Performance Teamu. Czułem presję, kiedy robiłem intro, ale wyszło lepiej niż myślałem, więc poczułem się pewniej. Mocny taniec był świetny.

Jak pracowało się nad „My I” z The8?

The8 przejął stery, a ja pomagałem. Mimo że mieliśmy odmienne opinie/pomysły. Czułem, że zniszczyłoby to oryginalną koncepcję (piosenki) The8, gdybym próbował mu przeszkadzać. Występowaliśmy z tym podczas naszej światowej trasy. Po wystąpieniu z 3 piosenkami Performance Teamu i jednym grupowym performancem, wyglądaliśmy obaj na bardzo zmęczonych. Szkoda.

Skąd bierzesz pomysły na występy?

Dużo myślę o członkach (jako inspiracja). Seksowny vibe Hoshiego jest świetny, a The8 jest niezwykle szybki, jeśli chodzi o nadążanie za choreografią.

Czy jest powód, dla którego lubisz czytać książki?

(Czytając je), czuję, że wchodzę do świata, który stworzył autor. Czytam nowele romantyczne, a także historyczne, np. „Trzy Królestwa”.

Jaką grupą jest teraz Seventeen?

Grupą, która nie przestaje rosnąć. Mimo że wciąż dużo nam brakuje, myślę, że zaczęliśmy dorastać do miana prawdziwych artystów. Oczywiście ja także mam jeszcze wiele rzeczy, które chcę pokazać. Ćwiczę też aktorstwo z Mingyu.

DRanNRdV4AAWYeO

Myślę, że to super, że mamy trzynastu członków”
– HOSHI

Co myślisz o performance’ie Seventeen?

Nieważne jaką Seventeen robi choreografię, myślę, że wychodzi w naszych wyjątkowych kolorach. Nie mamy żadnych limitów, jeśli chodzi o styl, i czegokolwiek próbujemy, działa. Członkowie pracowali ciężko jeszcze przed debiutem, więc (bez większych różnic) wszyscy są dobrzy.

Ponieważ jesteś członkiem Seventeen, są momenty, w których czujesz dumę, prawda?

Jest najlepiej, kiedy wszyscy członkowie są razem. Jeśli nie byłbym członkiem Seventeen, nie ma też Hoshiego. To niesamowite, że jeżdżę po świecie w tym wieku i myślę, że jestem obdarzony zaszczytem. Jestem też bardzo wdzięczny, że jesteśmy lubiani w tak wielu miejscach.


ENG trans: SVTserendipity/minghaoreo/akindda/406_GYU/gateunji @ Twitter 
PL trans: Zu @ SEVENTEEN POLAND
Prosimy o podawanie źródła przy braniu naszych tłumaczeń.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s