O Seventeen

DByycy8UMAAEgOy
Góra, od lewej: Jun, Dokyeom (Seokmin), Hoshi (Soonyoung), S.Coups (Seungcheol), Wonwoo, The8 (Minghao), Mingyu; dół, od lewej: Vernon (Hansol), Seungkwan, Joshua (Jisoo), Woozi (Jihoon), Jeonghan, Dino (Chan)

Południowokoreański boysband z wytwórni Pledis, który zadebiutował 26 maja 2015 roku przez godzinne showcase na MBC Music.
Zespół dzieli się na trzy podgrupy: Vocal Team, Performance Team i Hip-Hop Team. Początkowo nazwa grupy miała odnosić się do liczby członków w zespole (17), ale przez treningi przeszło 13 osób, czterema się nie udało. Nazwa „Seventeen” jest tłumaczona jako: 13 członków, 3 podgrupy, jeden zespół (13+3+1=17).

Informacja o debiucie pojawiła się w grudniu 2012 roku. Od tego czasu zaczęto emitować program SEVENTEEN TV, gdzie chłopcy spędzali czas na salach ćwiczeń. Wyemitowano 5 sezonów, były one podsumowane specjalnymi show.
W zespole jest 13 członków, przed debiutem odeszły 4 osoby.

2015:
Po 17TV, na początku 2015 roku zaczęły się emisje, ale tym razem Adromedy Hoshiego i Seungkwana gdzie Hoshi i Seungkwan przybierają rolę BJ i zapraszają innych członków przed kamerę.
W maju 2015 pojawił się program na MBC Music Seventeen Project: Debut Big Plan (6 odcinków). Zakończył się debiutanckim showcase.
Zespół zadebiutował z mini albumem 17CARAT i promował się z piosenką Adore U.
We wrześniu 2015 Seventeen wydali drugi mini album Boys Be i promowali się z Mansae.
Rok 2015 był niezwykle udany dla Seventeen. Sprzedaż 17CARAT i Boys Be osiągnęła ponad 170 tysięcy sprzedanych kopii (120 – Boys Be, 50 – 17CARAT). Dodatkowo zespół wygrał 3 nagrody dla najlepszego debiutanta 2015 na: Seoul Music Awards, Golden Disk Awards i Gaon Chart K-Pop Awards.

2016:
25 kwietnia 2016 roku Seventeen wydali pierwszy pełny album LOVE&LETTER. Chłopcy zaczęli promocję z utworem Pretty U, a 4 maja z tą piosenką pierwszy raz wygrali w programie muzycznym (Show Champion). Zdobyli 2 nagrody z Pretty U.
W lipcu 2016 roku Seventeen powrócili z Repackage albumu LOVE&LETTER z piosenką tytułową Very Nice.
Pod koniec sierpnia dwoma koncertami rozpoczęła się pierwsza trasa po Wschodniej Azji i Pacyfiku Shining Diamonds. W niecałe dwa miesiące Seventeen odwiedzili 9 krajów gdzie odbyło się 10 fanmeetingów, 5 koncertów i 2 fansign’y.
5 grudnia 2016 roku Seventeen powrócili z 3. mini albumem Going SeventeenPromowali się z BoomBoom i zdobyli za tę piosenkę 3 nagrody w programach muzycznych.
Za działalność z 2016 roku Seventeen otrzymali 6 nagród (gale: SMA, MMA, MAMA, GDA, AMFA, AAA)

2017:
Od 10 do 12 lutego odbywały się fanmeetingi „Seventeen in CARAT LAND” z okazji pierwszej rocznicy nadania nazwy fandomu.
W tym samym miesiącu odbyła się pierwsza japońska trasa Seventeen składająca się z sześciu koncertów.
Zespół pozostał w Japonii na dłużej, jak się później okazało po to, aby nagrać drugi sezon programu One Fine Day, którego emisja rozpoczęła się w kwietniu.
Przed wydaniem 4. mini albumu grupa wyleciała na dwa tygodnie do Ameryki aby rozwinąć się artystycznie, a także przygotować do comebacku.
22 maja Seventeen powrócili z czwartym mini albumem Al1, promując się z piosenką Don’t Wanna Cry. Wygrali pięć nagród w programach muzycznych i jako grupa stanęli na trzecim miejscu ilości sprzedanych kopii w pierwszym tygodniu promocji.

[PL] Filmik opisujący wcześniejszą koncepcję Seventeen:

Oficjalne konta:

STRONA SEVENTEEN
INSTAGRAM
V APP
FACEBOOK
TWITTER
WEIBO
YOUTUBE
SOUNDCLOUD
FANCAFE
USTREAM
AFREECA
TWTTER (JAPONIA)
STRONA INTERNETOWA (JAPONIA)

Nazwa fandomu Seventeen:
CARAT
Znaczenie: Diamenty, które pozwalają Seventeen istnieć i lśnić.
Im większy jest karat tym większa jest bryła, dzięki czemu kryształ ma większą wartość.
Większa liczba fanów uczyni Seventeen cenniejszymi.

Logo:

ngbvcd

Oficjalny kolor:

Rose Quartz & Serenity

14494610_664085290420941_3497656594095025526_n

CARAT BONG Oficjalny lightstick:

C3ucGtgWQAATDPV

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s